استراتژی جدید صنعت توریسم: تبدیل طرفداران رویدادهای ورزشی بزرگ به گردشگر

برندهای مطرح گردشگری و  سفر کانادایی در طول دوران کرونا، با درگیر شدن با کاهش فعالیت‌ها تخت سایه کووید، مقادیر قابل توجهی بدهی و استقراض داشته‌اند. اما همچنان در حال  دست‌ و پنجه نرم کردن با این موارد پس از دوران محدودیت‌های کرونایی هستند که دلیل ان به اعتقاد کارشناسان، بهسازی و بهبود آهسته شرایط کشور پس از اعلام پایان کرونا است.

 خبرنگار گردشگری جهانی Dawit Habtemariam معتقد است:  “صنعت سفر کانادا ممکن است در آینده نزدیک با تعطیلی‌های تجاری مواجه شود.”

How Big Sports Events Turn Fans Into Tourists
How Big Sports Events Turn Fans Into Tourists

مدیرعامل انجمن صنعت گردشگری کانادا، Beth Potter بث پاتر، در یک مصاحبه با اسکیفت می‌گوید: ” تعداد زیادی از شرکت‌های سفر نگران هستند که ممکن است مجبور شوند فروشگاه خود را ببندند. نتایج یک نظرسنجی انجمن نشان داده است که تقریباً یک سوم از کسب و کارها دارای بدهی بیش از ۲۵۰ هزار دلار هستند. علاوه بر این، بیش از نیمی از شرکت‌ها اعلام کردند که درباره پرداخت بدهی‌هایی که در دو سال آینده سررسید می‌شود، اعتماد به نفس ندارند. “

Habtemariam نیز توضیح می‌دهد که بخش قابل توجهی از این بدهی‌ها متعلق به دولت کانادا است، که کسب و کارهای کشور در طول دوران کرونا ، از دولت مرکزی در اوتاوا وام گرفته‌اند تا در طول این همه‌گیری نجات پیدا کنند.

در حال حاضر انجمن شرکت های گردشگری از دولت خواسته است تا مهلت‌های پرداخت را تغییر دهد و درخواست‌ها و پشنهادات دیگری را نیز بررسی کند. حدود ۴۵ درصد از شرکت‌های گردشگری کانادا گفته‌اند که در طول سه سال آینده بدون کمک دولت، ممکن است تعطیل شوند.

شرکت‌های حوزه گردشگری و سفر می‌توانند از رویدادهای ورزشی برای افزایش درگیری مشتریان استفاده کنند
شرکت‌های حوزه گردشگری و سفر می‌توانند از رویدادهای ورزشی برای افزایش درگیری مشتریان استفاده کنند

در ادامه و طبق گزارش خبرنگار تجربیات سفر سلن بروفی – Selene Broph، تعدادی از برندهای سفر و مارکت گردشگری به رویدادهای ورزشی بزرگ روی می‌آورند تا خدمات اصلی خود را با قیمت بالاتر به بازار عرضه کنند و آن‌ها را تبلیغ کنند. 

مارک مکلاوین – Mark McLaughlin، مدیرعامل پلتفرم توزیع بلیت Coras مستقر در دوبلین، معتقد است که : ” شرکت‌های حوزه گردشگری و سفر می‌توانند از رویدادهای ورزشی برای افزایش درگیری مشتریان استفاده کنند.”

 مکلاوین که شرکت او با برخی از باشگاه‌های برتر فوتبال اروپا همکاری می‌کند، افزود: “طرفدارانی که به بارسلونا سفر می‌کنند، حضور در یک بازی فوتبال را به عنوان یک مورد ضروری همانند بازدید از جاذبه‌های مهم دیگر شهر در لیست آرزوهای خود قرار می‌دهند.”

او همچنین بلیت‌های رویدادهای ورزشی را یک تور با حجم بالا در مقایسه با تعداد سفرهایی که یک اپراتور تور روزانه می‌تواند فروش کند، توصیف می‌کند.

در نهایت، طبق گزارش خبرنگار خاورمیانه و آسیای اسکیفت – Skift، آمریتا غوش – Amrita Ghosh در India Travel Daily : ” در بازه زمانی ژانویه تا آوریل امسال افزایش ۱۶۶ درصدی در تعداد بازدیدکنندگان خارجی را مشاهده کرد.”

 وزیر گردشگری هند، جی کیشان ردی – G Kishan Reddy، نیز می‌گوید که: ” این کشور انتظار دارد که گردشگری ورودی در انتهای سال به سطح پیش از همه‌گیری برسد.”

هند در سال گذشته بیش از ۶ میلیون گردشگر خارجی را پذیرایی کرده است. رشد گردشگری این کشور همچنین منجر به بیش از دو برابر شدن درآمد هند از این بخش در سال ۲۰۲۲ نسبت به سال قبل گردیده و مقامات هند بر همین اساس برنامه‌هایی را برای تبلیغو پروموت مشتریان و گردشگران به بازارهای بین‌المللی معرفی کرده‌اند.

اشتراک گذاری در:
فیس بوک
لینکدین
تلگرام
توییتر
اسکایپ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *