برگزاری اولین هم‌اندیشی ملی صنعت گردشگری بعد از بحران کرونا

هتل پردیسان مشهد روز پنجشنبه، بیست و ششم خردادماه میزبان هم‌اندیشی مدیران گردشگری استان، فعالان برتر گردشگری، هتلداران، صاحبان سامانه‌های رزرواسیون و آژانس‌های مسافرتی در سطح ملی و استانی بود.

 

آژانس تبلیغات و دیجیتال مارکتینگ راتین با همکاری گروه توسعه سرمایه و مدیریت ملکا  این هم اندیشی را برگزار کردند.

 

هدف از برگزاری این هم‌اندیشی آسیب‌شناسی و تعیین نقشه راه برای «اولین کنفرانس ملی توسعه بازار و مدیریت نوین سازمان در صنعت گردشگری» بود. این کنفرانس ۲۳ تیرماه امسال و در مشهد مقدس؛ اولین مقصد گردشگری ایران  برگزار خواهد شد‌.

 

در این دیدار ابتدا جناب آقای  سید علی علیزاده؛ مدیرعامل آژانس راتین،  اهداف برگزاری کنفرانس  را شرح داده و از عزم راتین برای همکاری و همراهی با فعالان عرصه گردشگری سخن گفت.

سپس دکتر رضوان ملکی؛ مدیریت گروه ملکا، آسیب‌ها و بحران‌های متأثر از همه‌گیری کرونا را بیان کرده و بر لزوم بازنگری در مدیریت و استراتژی‌های سازمانی در صنعت گردشگری تاکید کردند.

در قسمت مهمی از جلسه جناب آقای دکتر بیدخوری (معاونت گردشگری استان خراسان) به بیان پتانسیل‌های موجود و واقعیت‌های گردشگری سطح استان پرداختند و بر همراهی نهاد دولتی و خصوصی در این زمینه سخن گفتند.

 

در ادامه آقایان امیر کلالی و فرهاد دوایی؛ از فعالان بخش خصوصی گردشگری، به بیان آمارها، چالش‌ها و مسائلی پرداختند که در دوران کرونا، گردشگری با آن دست‌وپنجه نرم کرده است‌.

 

سخنرانی آقایان امیر کلالی و فرهاد دوایی

 

سپس نمایندگان ایرلاین‌های مطرح کشور نقطه‌نظرات و چالش‌های خود را بیان کردند و بعد از آن سرکار خانم دکتر تیموری؛ دبیر کمیسیون گردشگری اتاق بازرگانی خراسان رضوی و از اساتید دانشگاه، به اولویت ایجاد ارتباط و اعتماد مابین صاحب‌ منصبان و فعالان گردشگری و شرکت‌های دیجیتال و دانش‌بنیان برای نوین‌سازی و بازنگری سیاست‌های اقتصادی و گردشگری اشاره کردند. همچنین از آقای مهندس علیزاده و دکتر جاهدی ؛ به‌عنوان ریاست پردیس ICT پارک علم و فناوری خراسان، درخواست کردند در این زمینه اقدامات فعالانه‌ و جدی‌تری صورت پذیرد.

در این هم‌اندیشی علاوه بر مدیران گردشگری استان خراسان، آقایان دکتر احمدی ؛مدیریت آژانس مسافرتی آتی،  و آقای مهندس سایه‌بان؛ مدیر هتل اطلس، به نمایندگی از جامعه حرفه‌ای هتلداران استان حضور داشتند.

 

در ادامه جناب آقای قاسمی؛ مدیر رزرواسیون مهر  و جناب آقای  حکمیون از استان اصفهان به‌عنوان مدیران باسابقه در رشد و توسعه سازمان‌های مرتبط با گردشگری به ایراد سخن پرداختند.

 

 

همچنین باتوجه‌به اهمیت بحث حامل‌های انرژی و هزینه‌های تأمین سوخت برای اقامتگاه‌ها و هتل‌ها در سال‌های پیش‌رو، جناب مهندس حسینی مقدم؛ از فعالان و مدیران اثرگذار حوزه انرژی، به بیان دغدغه‌های تأمین انرژی و راهکارهای حل چالش‌های اقتصادی تأمین انرژی برای حاضران پرداختند. 

 

در ادامه مهندس بهرامی؛ نماینده وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، آمادگی ICT استان را برای همکاری با فعالان این عرصه اعلام کردند و ضمن تشکر از شرکت‌های راتین و ملکا برای حضور در مشهد و اهمیت قراردادن آسیب‌شناسی این حوزه، آماری از رشد شرکت‌های فناوری اطلاعات در بحث گردشگری ارائه کردند. 

در پایان مهندس علیزاده و دکتر ملکی با جمع‌بندی مباحث هم‌اندیشی، از برگزاری پنل‌های آموزشی و تخصصی در حین برگزاری کنفرانس در ۲۳ تیرماه و آسیب‌شناسی راهکار محور و عمل‌گرایانه صنعت گردشگری به‌عنوان هدف اصلی آن سخن گفتند‌.

لازم به ذکر است کنفرانس ملی «توسعه بازار و مدیریت نوین سازمان در صنعت گردشگری» اولین رویداد از مجموعه رویدادهای پرواز خواهد بود که به همت شرکت‌های راتین و ملکا در صنعت گردشگری برگزار خواهد شد. دومین رویداد در جزیره کیش و سومین رویداد آن باتوجه‌به اهمیت گردشگری بین‌المللی در شهر استانبول ترکیه برگزار خواهد شد.

اشتراک گذاری در:
فیس بوک
لینکدین
تلگرام
توییتر
اسکایپ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *